Олександр Свіщов: “Перший міжнародний кубок за 20 років – великий поштовх для розвитку водного поло в Україні”

Збірна України з водного поло здобула тріумфальну перемогу у турнірі Ліга націй 2021, який проходив у місті Брно, Чехія, 26 по 28 листопада. Це перший міжнародний трофей національної команди України за 20 років.

«Хочеться подякувати всій команді за ці неймовірні емоції. Хлопці продемонстрували характер і командний дух. Ми показали, що збірна України з водного поло рухається в правильному напрямку. Наша команда дуже амбітна. Хочу відзначити патріотизм у збірній, всі гравці показали, що готові до останньої секунди битись за синьо-жовтий прапор на міжнародній арені. Впевнений, цей тріумф дасть поштовх і розвитку водного поло в Україні. Вітаю всю країну з перемогою, це нова успішна сторінка водного поло», – каже  Олександр Свіщов, президент Федерації водного поло України.

Участь у змаганнях взяли 11 команд: Чехія, Словаччина, Бельгія, Швейцарія, Англія, Австрія, Уельс, Литва, Велика Британія U-19, Україна, ПАР.

«Дуже приємно виграти турнір Ліга націй. Зважаючи на те, що ми через коронавірусну пандемію не збирались два роки, результат, вважаю, чудовий. Кардинально змінився склад збірної України і ми на такому рівні зіграли дуже достойно. В нас багато молоді в команді і вони себе дуже добре показали у поєдинках. Ці змагання показали, що в нас є стержень в команді, ми – одне ціле і це показали матчі Ліги націй», – капітан збірної України з водного поло Олександр Дядюра.

Кращим гравцем турніру став гравець збірної Київської області –  Денис Гусаков. Вихованець одеської школи водного поло у кожному з поєдинків Ліги націй був одним з лідерів команди у басейні.